زبان / Language

تولیدات شرکت فولاد آلیاژی ایران قابل رقابت با بازارهای جهانی

 

مقدمه خبر :

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران در حضور برخی فعالان بازار سرمایه با تاکید بر اینکه شرکت فولاد آلیاژی ایران دانش بنیان و" های تک" است، بیان کرد: محصولات شرکت فولاد آلیاژی ایران قابل رقابت با بازارهای جهانی است. 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد آلیاژی ایران، مهندس کمال زاده در نشست خبری با فعالان بازار سرمایه، مدیران دارایی و تحلیلگران گفت: مجموعه فولاد آلیاژی ایران علاوه بر خط تولید فعلی، 2 طرح توسعه ای بزرگ را در دستور کار دارد.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران با بیان اینکه مجموعه فولاد سازی 2 یا پروژه یزد یک با تولید700 هزار تن انواع شمش های فولاد آلیاژی در حال تحویل گیری از پیمانکار است، افزود:  ذوب های آزمایشی در زمینه کوره EAF و LF انجام شده است و با توجه به اینکه قسمت ذوب، به طور کامل تحویل گرفته شد و قسمت ریختگی تا اواخر شهریور ماه تحویل و به تولید می رسد پیش بینی می شود تا پایان شهریور بهره‌برداری از این خط را خواهیم داشت.

 

وی با تاکید بر اینکه پروژه فولاد سازی ۲ بعد از 13 سال در حال تحویل و بهره‌برداری است، افزود: با فعالیت این خط 700 هزار تن به 550 هزار تن فولاد های آلیاژی این شرکت در حوزه تولید اضافه می شود و ظرفیت فولاد سازی فولاد آلیاژی ایران در حالت اسمی به یک میلیون و 250 هزار تن می رسد.

 

کمال زاده درباره سایر پروژه های شرکت،  اظهارداشت: پروژه بعدی، خط تولید وایر است که 28 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می شود در سال 1403 به بهره‌برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه گلوگاه پروژه ها، خرید های خارجی است، بیان کرد: خرید خارجی در پروژه وایر انجام شده و اواخر شهریور ماه اولین محموله تجهیزات از شرکت پومینی زودتر از پیش بینی ارسال می شود همچنین مرحله ساخت داخل جلوتر از زمان پیش بینی شده در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران افزود: در پروژه وایر به تولید  450 هزار تن کلاف های آلیاژى از قطر پنج و نیم تا 24 دست خواهیم یافت و در ابتدا و انتهای خطوط تولید قسمتی در حال طراحی است که آماده سازی شمش از نظر کیفی و شستشو و عملیات حرارتی را انجام خواهد داد و بر این اساس علاوه بر تولید محصولات برای مصرف داخل، محصولاتی با ارزش افزوده صادراتی تولید خواهند شد.

کمال زاده درباره افزایش ظرفیت تولید شرکت فولاد آلیاژی ایران افزود: 50 هزار تن افزایش ظرفیت در خط فولاد سازی یک است که 550 هزار تن را به 600 هزار تن می رساند و در مجموع، در خط تولید یزد یک و فولاد سازی یک، تولید به عدد یک میلیون و 300 هزار تن خواهد رسید.

وی با تصریح بر اینکه فولاد آلیاژی ایران یک مجموعه دانش بنیان است و دانش، ایجاد ارزش افزوده را به دنبال خواهد داشت، گفت: تولید در شرکت فولاد آلیاژی ایران با فولاد های معمولی یا ساختمانی متفاوت است.

وی با بیان اینکه با افزایش تولید و فراوری محصولات نهایی ارزش افزوده بیشتری حاصل می شود، عنوان کرد: به دنبال افزایش تولید‌ و فراوری محصولات هستیم و بر این اساس همچنان طرح های توسعه متنوع در شرکت تعریف و انجام می شود.

مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران با تاکید بر اینکه رویکرد شرکت فعال شدن در صنایع پایین دستی است، گفت: علاوه بر اقدامات انجام‌ شده ورود به صنایع پایین دستی می تواند ارزش افزوده را شامل سهامداران شرکت کند.

وی درباره استراتژی های صادراتی این شرکت بیان کرد: بازار های هدف شناسایی شده و با توجه به کیفیت بالای تولید در شرکت فولاد آلیاژی ایران رویکرد شرکت یک رویکرد صادرات محور می باشد و با دانش" های تک " موجود در این شرکت  می توانیم بازارهای دنیا را فتح کنیم چراکه قدرت صادرات و رقابت را داریم.

 

منبع خبر:

آدرس کارخانه : یزد؛ جاده کنار گذر یزد کرمان- نرسیده به پایانه باربری- کیلومتر 24 جاده فولاد- شرکت فولادآلیاژی ایران - کدپستی: 8945151694


تلفن : (035) 37 25 30 90 - 96


فکس : (035) 37 25 46 80


پست الکترونیک : info@iasco.ir

آدرس دفتر تهران : خیابان کریم خان زند،‌خیایان قائم مقام فراهانی، خیابان مشاهیر، پلاک 51، شرکت فولاد آلیاژی ایران - کدپستی: 1589863316


تلفن : (021) 88 32 26 25 - 27


فکس : (021) 88 32 26 28


Sales Dep. : saleoffice@iasco.ir


Purchasing Dep. : purchaseoffice@iasco.ir

آمار بازدیدکنندگان


بیشترین بازدید همزمان :

بازدید امروز : 154

بازدید دیروز : 1,402

کل بازدید : 3,422,851