زبان / Language

بهره برداری از پروژه فولادی یزد یک با حمایت بانک توسعه صادرات تا شهریور

 

مقدمه خبر :

پیشرفت فیزیکی پروژه فولادی یزد یک با حمایت بانک توسعه صادرات ایران 95 درصدی شد و پیش بینی می شود این طرح در نیمه اول سال جاری به بهره برداری برسد. 

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد آلیاژی ایران به نقل از اگزیم نیوز، سرپرست بانک توسعه صادرات ایران و هیئت همراه در بازدید از شرکت فولاد آلیاژی ایران با بررسی روند تکمیل پروژه فولادی یزد یک، بر تداوم همکاری با این شرکت تا زمان بهره برداری کامل تاکید کرد. محمدجعفر مزده، در نشستی مشترک با “محمد کمال زاده” مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران، گفت: همکاری در تکمیل و توسعه طرح های ارزآفرین و اشتغالزا همواره از اولویت های این بانک بوده است.وی با بیان اینکه، حمایت از این طرح در راستای دستیابی به هدف گذاری بانک توسعه صادرات ایران برای کمک به رشد تولید و تولیدکنندگان صادرات محور به منظورارزآوری و اشتغالزایی در دستور کار قرار گرفت، اظهار داشت: بانک توسعه صادرات ایران آمادگی لازم برای حمایت همه جانبه از این طرح تا بهره برداری کامل را دارد.

در ادامه این نشست “محمد کمال زاده” مدیرعامل فولاد آلیاژی ایران، گفت: بنا بود شرکتی ایتالیایی ۱۳ سال قبل اجرای پروژه یزد یک را بر عهده بگیرد اما این طرح با آغاز تحریم ها و چالش های متعاقب آن متوقف شد.وی تصریح کرد: پس از گذشت ۵ سال با اتخاذ راهکارهای داخلی و مشارکت بانک توسعه صادرات ایران اجرای این طرح در دستور کار قرار گرفت و هم اکنون پیشرفت فیزیکی آن به ۹۵ درصد رسیده و در آستانه راه اندازی و تولید قرار گرفته است.کمال زاده اظهار داشت: یکی از ارکان اصلی ساخت و راه اندازی این پروژه، بانک توسعه صادرات است و بر این باوریم که این بانک از بهترین بانک های توسعه ای کشور محسوب می شود و شاید اگر همراهی و همکاری بانک توسعه صادرات نبود، پیشرفت و دست آورد امروز حاصل نمی شد. وی در ادامه با اشاره به پروژه یزد یک، خاطرنشان کرد: این طرح قابلیت تولید سالانه ۷۰۰ هزار تن محصول متنوع فولادی را دارد که در صورت صادرات این حجم از تولید بیش از ۳۵۰ میلیون یورو ارزآوری برای کشور در پی خواهد داشت.کمال زاده با بیان اینکه، پروژه یزد یک توسط یک شرکت دانش بنیان اجرایی می شود، گفت: با اجرای آن برای بیش از ۴۴۲ گرید فولاد، بازار صادراتی بزرگی شامل کشورهای عربی، اروپایی و آسیای شرقی ایجاد می شود.

درادامه این نشست، “محمد بحرینی” رئیس دایره اعتبارات شعبه یزد بانک توسعه صادرات ایران به تشریح جزییات تسهیلات دریافتی شرکت فولاد آلیاژی ایران پرداخت و اظهار داشت: طرح ایجادی شرکت فولاد آلیاژی ایران با مبلغ سرمایه گذاری ۱۳۲ میلیون یورو و سهم تسهیلاتی ۱۰۹ میلیون یورو با منابع صندوق توسعه ملی و عاملیت شعبه یزد آغاز شد.وی افزود: تاکنون بالغ بر ۷۱ میلیون یورو از تسهیلات پرداخت شده و پیشرفت فیزیکی طرح بالغ بر ۹۵ درصد است و پیش بینی می شود طرح مذکور در شهریور ماه سال جاری به بهره برداری برسد. گفتنی است، پروژه یزد یک با ظرفیت تولید سالانه ۷۰۰ هزار تن شمش فولادی، مهم‌ترین طرح توسعه فولاژ است. با بهره‌برداری کامل از این پروژه‌ی ملی، ظرفیت کلیِ فولادسازیِ این شرکت به ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن در سال خواهد رسید.

منبع خبر:

آدرس کارخانه : یزد؛ جاده کنار گذر یزد کرمان- نرسیده به پایانه باربری- کیلومتر 24 جاده فولاد- شرکت فولادآلیاژی ایران - کدپستی: 8945151694


تلفن : (035) 37 25 30 90 - 96


فکس : (035) 37 25 46 80


پست الکترونیک : info@iasco.ir

آدرس دفتر تهران : خیابان کریم خان زند،‌خیایان قائم مقام فراهانی، خیابان مشاهیر، پلاک 51، شرکت فولاد آلیاژی ایران - کدپستی: 1589863316


تلفن : (021) 88 32 26 25 - 27


فکس : (021) 88 32 26 28


Sales Dep. : saleoffice@iasco.ir


Purchasing Dep. : purchaseoffice@iasco.ir

آمار بازدیدکنندگان


بیشترین بازدید همزمان :

بازدید امروز : 418

بازدید دیروز : 1,453

کل بازدید : 3,468,705