زبان

حمایت از شرکت های تولید محور و جلوگیری از واردات بی رویه

 

مقدمه خبر :

مهندس مرتضی محمدی؛ مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران در نخستین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی سال 97 استان که با موضوع «حمایت از تولید و کالای ایرانی» و با حضور استاندار و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی و جمعی از فعالین اقتصادی و مدیران عضو این ستاد در کارخانه لیلیان بافت برگزار شد، حمایت از شرکت های تولید محور و جلوگیری از واردات بی رویه را خواستار شد. 

 

 

وی با تشریح اهمیت شرکت فولاد آلیاژی ایران در استان به بیان تاریخچه، اقدامات و عملکرد شرکت در سال 96 پرداخت و گفت: امید است با نامگذاری سال جدید مبنی بر حمایت از کالای ایرانی، دولت نیز از بنگاه های اقتصادی حمایت نموده و جلوی واردات بی رویه را بگیرد.

مهندس محمدی واردات قطعات و تجهیزات شرکتهای خودرو ساز توسط واسطه گران از خارج از کشور را یکی از عوامل عدم رونق اقتصادی و اشتغال پایدار  در داخل دانست و مساعدت در جهت رفع موانع را از مسئولین و مقامات استان خواستار شد.

در ادامه محمود زمانی قمی بابیان این‌که برای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) در حوزه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی مصمم هستیم؛ گفت: در همین راستا تلاش داریم تا با سفر به همه شهرستان‌های استان، نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی را دریکی از واحدهای تولیدی هر شهرستان تشکیل داده و با مسائل مبتلابه هر شهرستان و واحد صنعتی آشنا شده و راهکارهای لازم را برای حل مسائل آنان در نظر بگیریم.
استاندار یزد با اشاره به این‌که اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان برای رفع موانع و حمایت از تولیدات داخلی عزم خود را جزم کرده‌اند بر حمایت مدیریت ارشد استان از تولیدکنندگان داخلی در استان تأکید کرد.
وی بابیان این‌که دستگاه‌های دولتی باید بیش از این دغدغه کالای ایرانی داشته باشند؛ خاطرنشان کرد: درست است که کارآفرینان و کارگران عزیز در حوزه تولیدات داخلی باکیفیت دغدغه داشته و تلاش می‌کنند اما این مسئله، از مجموعه دولت در استان سلب مسئولیت نمی‌کنند و باید با تمام توان، دغدغه خود را حمایت از تولید داخلی و کالای ایرانی قرار دهیم.
استاندار یزد در پایان تأکید کرد: من از همین‌جا به همه دستگاه‌ها، بخش‌ها و آحاد مردم شریف تأکید کرده و خواهش می‌کنم تا با خرید بیشتر کالاهای باکیفیت ایرانی، که خوشبختانه در استان یزد بسیاری از کالاهای تولید داخلی باکیفیت هستند، کارگران و کارفرمایان ایرانی را حمایت کنند و هر فرد با خرید کالاهای ایرانی، بر چرخه و رونق اقتصادی تأثیر خود را به همان اندازه داشته باشد.

 

 

منبع خبر:

آدرس کارخانه : یزد؛ بلوار آزادگان، بلوار شهید دهقان منشادی، کیلومتر 24 جاده فولاد آلیاژی، شرکت فولاد آلیاژی ایران - کدپستی: 8945151694


تلفن : (035) 37 25 30 90 - 96


فکس : (035) 37 25 46 80


ایمیل : export@iasco.ir

آدرس دفتر تهران : خیابان کریم خان زند،‌خیایان قائم مقام فراهانی، خیابان مشاهیر، پلاک 51، شرکت فولاد آلیاژی ایران - کدپستی: 1589863316


تلفن : (021) 88 32 26 25 - 27


فکس : (021) 88 32 26 28


ایمیل : sales@iasco.ir