زبان

اصلاح و تغییر طرح سیستم درین اجکتورهای سه گانه VD و VOD

 

مقدمه خبر :

بمنظور کاهش خرابی والوها و لوله های رابط درینهای اجکتورها و بهبود آماده به کاری سیستم های VD و VOD پروژه اصلاح و تغییر این سیستم در واحد فولاد سازی تعریف و اجرا گردید. 

 

 

در سیستمهای ایجادخلا VD و VOD به منظور تخلیه آب کندانس و رسوبات و ضایعات وارد شده به اجکتورها (سه عدد VD و سه عدد VOD) شش عدد ال والو تعبیه شده است که به دلیل نحوه طراحی و نصب، دائماً در معرض رسوبات خروجی از اجکتور بوده و در نتیجه خرابی و جام شدن  آنها زیاد می باشد به نحوی که یکی از عوامل مهم ایجاد اختلال در سیستم خلا عدم آب بندی مناسب و خرابی والوهای مذکور می باشد.
هم چنین رسوب غبارات و ضایعات منتقل شده به لوله های رابط بین اجکتورها به مخزن HOTWEll، به مرور زمان باعث گرفتگی لوله ها شده و با توجه به طول لوله ها که تا 20 متر می رسد، لازم بود شیر و لوله ها از محل خود دمونتاژ شده و بوسیله فنر مسیر لوله باز شود که همین مـوارد بـاعث تـوقف طولانی مـدت تجهیز و هزینه های نگهداری را افزایش می داد.
در این راستا به منظور حل مشکل مطرح شده لازم بود با جدا کردن مسیر غبارات و آب کندانس شده شرایطی فراهم گردد تا بتوان از ورود رسوبات به شیر و لوله های رابط جلوگیری کرد و امکان تخلیه آن ها به سادگی و در کمترین زمان صورت گیرد.
بعد از بررسی های لازم و شرایط موجود، با تغییر موقعیت والو درین از مسیر خروج خاک و رسوبات و اصلاح سیستم لوله کشی، شرایط جدا سازی آب و ضایعات خروجی از اجکتورها فراهم شد. 
در این پروژه رسوبات بعد از مدتی از طریق مسیر خروجی درین  تخلیه و آب تمیز از طریق والو به مخزن هدایت می گردد.
منافع و نتایج حاصل از اجرای پروژه 
* شرایط آماده به کاری و افزایش درصد اطمینان سیستم 
* کاهش چشمگیری خرابی و جام شدن والوهای درین 
* به صفر رسیدن گرفتگی لوله های درین ناشی از تجمع رسوبات 
* کاهش زمان رسوب زدایی و نظافت اجکتورها و سهولت در انجام آن 
* کاهش توقفات و اطمینان به بهبود عملکرد سیستم خلا 
* کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات
* کاهش تجمع رسوبات درHOT WELL اصلی و افزایش بازه زمانی لایی روبی
اعضای پروژه: محمدرضا نورآبادی

منبع خبر:

آدرس کارخانه : یزد؛ بلوار آزادگان، بلوار شهید دهقان منشادی، کیلومتر 24 جاده فولاد آلیاژی، شرکت فولاد آلیاژی ایران - کدپستی: 8945151694


تلفن : (035) 37 25 30 90 - 96


فکس : (035) 37 25 46 80


ایمیل : export@iasco.ir

آدرس دفتر تهران : خیابان کریم خان زند،‌خیایان قائم مقام فراهانی، خیابان مشاهیر، پلاک 51، شرکت فولاد آلیاژی ایران - کدپستی: 1589863316


تلفن : (021) 88 32 26 25 - 27


فکس : (021) 88 32 26 28


ایمیل : sales@iasco.ir