زبان
  • جستجو...

اگر در محیط کار متخصص، فعال و خلاق نباشیم نمی توانیم ادعای بسیجی بودن داشته باشیم

 

مقدمه خبر :

مراسم تودیع و معارفه فرمانده پایگاه مقاومت بسیج الحدید شرکت فولاد آلیاژی ایران با حضور یداله طاهرنژاد؛ رئیس هیئت مدیره، مرتضی محمدی؛ مدیرعامل، سرهنگ نیک نام؛ مسئول بسیج کارگری استان، سیدمحمود طباطبائی؛ فرمانده حوزه شهید صدوقی، حجت الاسلام عاطفی؛ مشاور فرهنگی و جمعی از اعضای شورای بسیج در تاریخ سه شنبه 12 دی ماه سال جاری در محل پایگاه مقاومت بسیج الحدید برگزار گردید. 

 

 

در این مراسم از خدمات ارزنده سید ضیاء هاشمی؛ فرماند پیشین پایگاه تقدیر و سید هاشم حسینی را بعنوان فرمانده جدید پایگاه مقاومت بسیج الحدید معرفی نمودند.
در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا عاطفی؛ مشاور فرهنگی شرکت ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین اهمیت بسیج را از دیدگاه امام خمینی(ره) تشریح نمود.
وی پایگاه مقاومت بسیج الحدید را یکی از پایگاه فعال و منتخب استانی برشمرد و گفت: این پایگاه توانسته است در طول 24 سال تأسیس خود از ابتدا تاکنون با همدلی و همکاری اعضای شورای خود بارها به عنوان پایگاه برتر و منتخب استانی برگزیده گردد.
مشاور فرهنگی شرکت در پایان سخنان خود ضمن قدردانی و ارج نهادن به خدمات ارزنده سیدضیاء هاشمی؛ فرمانده پیشین پایگاه بسیج، انتصاب سیدهاشم حسینی را به عنوان فرمانده جدید تبریک و برای ایشان آرزوی موفقیت نمود.
در ادامه عباس استادی؛ عضو شورای پایگاه مقاومت بسیج الحدید شرکت خلاصه ای از عملکرد و تاریخچه این پایگاه را برای حاضرین تشریح نمود.
سرهنگ نیک نام؛ مسئول بسیج کارگری استان نیز ضمن معرفی پایگاه مقاومت بسیج الحدید به عنوان یکی از پایگاه های اُسوه استانی، از خدمات و تجربیات ارزنده سیـدضیاء هاشمی، عباس استــادی، علی رضائی و محمود عبداللهی در طول ابتدای تأسیس این پایگاه تاکنون تشکر و قدردانی نمود و گفت: امید است با آمدن آقای حسینی بتوانیم بهتر از گذشته نقش بسیج کارگری را پررنگ نمائیم.
نیک نام عنوان بسیج کارگری را شامل جامع کارگری استان دانست و گفت: این عنوان صرفاً خاص کارگر نیست و تمام جامع کارگری استان را شامل می شود چرا که نوعی خدمات رسانی و کمک به دیگران تلقی می گردد.
وی خطاب به بسیجیان و اعضای شورای پایگاه بسیج الحدید شرکت گفت: من به عنوان یکی از اعضای کوچک جامع کارگری از اعضای بسیج خواهش می کنم هم چون گذشته در راستای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با توجه به منویات و ابلاغیه مقام معظم رهبری و ارزش های انقلاب تلاش نموده و دست به دست هم در برابر مشکلات ایستادگی نموده تا با سربلندی بتوانیم بر مشکلات فائق آئیم و هم چنین در بحث تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی در حد توان تلاش تا بتوانیم به یاری خداوند متعال، بهبود را به صورت تدریجی ایجاد نمائیم.
سرهنگ نیک نام ضمن بیان رزومه درخشان آقای حسینی که از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و سرهنگ بازنشسته سپاه حفاظت هستند و تجربیات ارزنده ایشان در طول دوران، انتخابشان جهت ادامه فرماندهی پایگاه مقاومت بسیج الحدید را به فال نیک گرفت و گفت: امید است بتوانیم با استفاده از تجربیات آقای حسینی و هم چنین کمک و دلسوزی آقای مهندس طاهرنژاد عملکرد درخشانی را از این پایگاه هم چون گذشته شاهد باشیم.
در ادامه مهندس مرتضی محمدی؛ مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران ضمن به فال نیک گرفتن حضورش در اولین ساعات موظف کاری با سمت مدیرعاملی در کنار دوستان بسیجی، بسیج را شجره طیبه دانست و گفت: بسیج تنها جنگ نبرد فیزیکی و نظامی نیست، انسان باید روحیه بسیجی و در باطن مرام و معرفتی بسیجی داشته باشد.
وی افزود: بسیج و بسیجی تنها در یدک کشیدن اسم نیست بسیجی باید در رفتار، امکانات و کارش باعث حفظ آبرو بسیج باشد و انسان یا باید وارد این خط و مسیر نشود یا اگر وارد شد با مسئولیت زیاد در رفتار و عمل خود آبرو بسیج را حفظ نماید.
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران تندرویی و تعصبات بی رویه که پایه دینی ندارد را مایه فساد خواند و گفت: من اگر در کارم متخصص، فعال و خلاق نباشم نمی توانم ادعای بسیجی بودن داشته باشم چرا که این عناوین جزئی از خصوصیات بارز یک بسیجی است.
مهندس مرتضی محمدی در پایان ضمن بیان خلاصه ای از خاطرات خود با شهدای انقلاب، هم نشینی با شهدای گم نام و شهدایی که هیچ اسم و نام و نشانی از آنان نیست مانند شهدای غواص و آنان که خالصانه در راه خداوند رفتند را از خداوند آرزو نمود.
سپس سیدهاشم حسینی؛ فرمانده جدید پایگاه ضمن تشکر و قدردانی از حُسن ظن و اعتماد رئیس هیئت مدیره محترم و مسئولین سازمان بسیج که به ایشان داشتند، بسیج را شجره طیبه و میراث گرانبهای امام خمینی(ره) دانستند که از ابتدای انقلاب تاکنون خدمات شایانی به کشور کرده و انشاء الله بتوانیم این نهاد مقدس و ارزشمند را حفظ کنیم.
در این مراسم هم چنین یداله طاهرنژاد؛ رئیس هیئت مدیره شرکت یکی از وظایف بسیج و بسیجی را حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سربلندی نظام عنوان نمود و گفت: بیش از 400 هزار شهید از این کشور به دیار عشق شتافتند و اگر ادامه این مسیر با معنویت و حساسیت طی نشود تمام کسانی که طی طریق نکرده اند در طول تاریخ مغبون هستند.
وی با اشاره به شرایط موجود ویژه کشور نقش بسیج را بسیار حساس خواند و افزود: کشور ایران جلوی تمام قدرت های جهان محکم و راسخ ایستاده است و امنیت این کشور زبانزد خاص و عام است. با آغاز تجمع و اعتراض در برخی شهرهای ایران مسئولان آمریکایی ضمن اظهارنظرهای مداخله جویانه در امور کشور، تلاش کردند اجماعی جهانی علیه ایران ایجاد کنند که الحمدالله حضورشان با شکست مواجه شد. کشور ایران به همت دلاور مردان بسیج و هم چنین سردار رشید و با صلابت خود حاج قاسم سلیمانی توانست داعش را از میدان بر کنار کند و متأسفم که ما برای این اتفاق و پیروزی بزرگ به خیابان ها نرفتیم و پای کوبی نکردیم.
مهندس طاهرنژاد با توجه به توضیحات ذکر شده از اعضای شورای پایگاه مقاومت بسیج الحدید خواست عضو گیری را با دقت و ظرافت خاص انجام دهند و نخبگان را شناسایی و از قابلیت های آنان استفاده نموده تا بتوانیم در تمام عرصه ها و سنگرها دست به دست هم و با برنامه ریزی جامع یک بسیج آماده، فعال، مخلص، متواضع، فروتن و با غیرت دینی داشته باشیم.

منبع خبر:

آدرس کارخانه : یزد؛ بلوار آزادگان، بلوار شهید دهقان منشادی، کیلومتر 24 جاده فولاد آلیاژی، شرکت فولاد آلیاژی ایران - کدپستی: 8945151694


تلفن : (035) 37 25 30 90 - 96


فکس : (035) 37 25 46 80


ایمیل : export@iasco.ir

آدرس دفتر تهران : خیابان کریم خان زند،‌خیایان قائم مقام فراهانی، خیابان مشاهیر، پلاک 51، شرکت فولاد آلیاژی ایران - کدپستی: 1589863316


تلفن : (021) 88 32 26 25 - 27


فکس : (021) 88 32 26 28


ایمیل : info@iasco.ir