زبان
  • جستجو...

می توانم به جرأت بگویم که یکی از دلایل شکوفایی ورزش استان یزد حمایت های شرکت فولاد آلیاژی ایران است

 

مقدمه خبر :

خبر شنیدن مقام نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی جهان در رشته او- اسپرت کیگ بوکسینگ کشور هندوستان توسط آقای رامین سرباز همکار گرامی شاغل در واحد انرژی و تأسیسات قسمت آبرسانی، تمام خانواده بزرگ شرکت فولاد آلیاژی ایران را خوشحال و شاد نمود. ضمن تبریک این موفقیت، با این ورزشکار شرکتمان نشستی دوستانه داشتیم که با هم می خوانیم. 

 

 

* جناب آقای سرباز ضمن سپاسگزاری از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید به عنوان سؤال اول بفرمائید چگونه شد که به ورزش روی آوردید؟ و چه شد که رشته او- اسپرت کیک بوکسینگ را انتخاب کردید؟
ضمن تشکر ویژه از وقتی که در اختیار بنده قرار دادید، بنده از سال 79 ورزش را به صورت رسمی شروع کردم. در آن زمان یکی از اقوام ما ورزش رزمی انجام می داد و من وقتی نحوه ورزش کردن و نوع هیجانات خاص این ورزش را دیدم  به ورزش های رزمی علاقه مند شدم و تا سال 89 این کار را ادامه دادم ولی بعد، سه سال به دلیل تحصیلات دانشگاهی مجبور شدم کمتر ورزش کنم و وقتی برای این کار نداشتم.
دوباره مجدداً از سال 92 تاکنون ورزش های رزمی را به صورت رسمی و حرفه ای انجام دادم.
رشته ورزشی مختص من تنها کیک بوکسینگ نیست. من در رشته های موی تای، ووشو و ... نیز عناوین دارم. لازمه ورزش های رزمی هیجان، فعالیت و علاقه است و من طبعاً چون فعالیت و هیجان توأمان را دوست دارم به ورزش های رزمی روی آوردم. به نظر من با انجام ورزش های رزمی هر کسی می تواند انرژی های خود را تخلیه کند و این کار به انسان آرامش زیادی می دهد.
* در زمینه ورزش تاکنون چه مقامهایی را کسب نموده اید؟
عناوین استانی و کشوری بسیاری در طول دوران ورزشی خود الحمدالله و به یاری خداوند توانستند کسب کنم که مهمترین آنان می توان موارد زیر اشاره نمود:
• دارای بیش از10 ها عنوان قهرمانی استانی در رزمی 
• مقام سوم مسابقات المپیاد ایرانیان 
• مقام اول کشوری در رشته کیک بوکسینگ 
• دو دوره مقام سوم مسابقات انتخابی تیم ملی موی تای 
• یک دوره مقام اول قهرمانی انتخابی تیم ملی 
• عضویت درتیم ملی سال های 86.87.88 
• عضو تیم ملی کیک بوکسینگ کارگران کشور 
• مقام اول بازی های کاپ آزاد در کشور آذربایجان 
• نایب قهرمان مسابقات جه انی او اسپرت در کشور هند 
• دارای مدرک مربی گری کیک بوکسینگ و موی تای جمهوری اسلامی ایران
• مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور در وشو
• و...
* راجع به رشته ورزشی خود مختصری توضیح دهید.
این ورزش زیرمجموعه فدراسیون ورزشهای رزمی است. این فدراسیون از چندین انجمنی تشکیل شده است که هر کدام از رشته های رزمی زیرمجموعه این فدراسیون هستند. هر کدام از رشته های موی تای، ووشو، کیک بوکسینگ دارای مسابقات معتبر و استایل های خاصی برای خودشان دارند.
رشته ای که من به صورت تخصصی در آن کار می کنم رشته موی تای است و بیشترین عناوینی که توانستم کسب کنم در این رشته بوده است. موی تای ترکیبی از ضربات دست، آرنج، پا و زانو است ولی کیک بوکسینگ ترکیبی از ضربات دست و پا و او- اسپرت نیز ترکیبی درگیری را شامل می شود.
* بدترین و بهترین خاطره ورزشی شما؟
بدترین خاطره ورزشی اینکه در اوج آمادگی و با ناکوت کردن حریفان، یک هفته مانده به مسابقات جهانی از اردو تیم ملی در سال 88 خط خوردم و همین مسئله باعث شد که در آن زمان از ورزش زده شوم.
بهترین خاطره ورزشی من همین کسب مقام نائب قهرمانی جهان و نفر سوم المپیاد ایرانیان است.
* برای اینکه به موفقیت برسید چه کسانی حمایتتان کردند، چه قبل از اعزام به مسابقات و چه بعد از موفقیت؟
خیلی ها در کسب این موفقیت به من کمک کردند. خانواده، دوستان، همکاران شرکت و... ولی یک عده را دوست دارم تک به تک نام ببرم چون واقعاً موفقیت خود را مدیون آن ها هستم من جمله آقایان مهندس طاهرنژاد؛ ریاست هیئت مدیره، زارع زاده؛ رئیس انرژی و تاسیسات، ایاز؛ سرپرست واحد آبرسانی و استادی؛ رئیس واحد خدمات و رفاه که خیلی خیلی برای من زحمت کشیدند و من در همین جا فرصت را مغتنم شمرده و از تک تک این عزیزان تشکر ویژه دارم و هم چنین از واحد روابط عمومی به دلیل پیام تبریک و انجام مصاحبه نیز تشکر می کنم.
* آیا تا به حال شده است در مسابقات آسیب جدی ببینید جوری که از رفتن به این رشته پشیمان بشوی؟
بله آسیب جدید دیده ام ولی هیچ وقت پشیمون نشدم. من در زندگی چه از لحاظ ورزشی و چه در روزمرگی زندگی آسیب های فراوانی دیدم ولی چون همیشه هدفم برای من مقدس بوده و به هدفم فکر کرده ام نه پشیمون شده و نه ان شاءالله پشیمون خواهم شد.
* غیر از این رشته ورزش دیگه رو هم دنبال کردی و یا می کنی؟ 
ورزش دیگری را به صورت حرفه ای دنبال نمی کنم ولی به صورت تفریحی و برای اینکه در کنار دوستان باشم کوهنوردی، پیاده روی را انجام می دهم.
* آیا ورزش سبب شده است که شما نتوانید به تحصیلات خود ادامه دهید؟
نه من در کنار ورزش خدا رو شکر از تحصیلاتم جا نماندم و به یاری خدا الان توانستم با موفقیت مدرک کارشناسی ارشدم را بگیرم.
* اصولاً می گن کسانی که به ورزشهای رزمی رو می آورند در بچگی خیلی شر بودند این صحبت در مورد شما هم صدق می کنه؟
من نمی تونم خودم این صحبت ها را بگم چون شاید تعریف از خود تلقی بشه ولی کاملاً این قضیه برای من برعکس بود. من در بچگی بچه شیطونی نبودم، جنب و جوش داشتم ولی شر نبودم و شیطونی های که می کردم به قول مادرم شیرین بود. او می گفت هیچ وقت نه چیزی را خراب کردی و نه هیچ یک از وسایل زندگی را شکستی فقط فعال بودی و به دنبال یاد گرفتن.
* در یک جمله حرف  شما با مادرتان؟
تمام امیدم مادرم است و تنها دعاهای مادرم بود که همیشه در زندگی به من کمک کرد و همیشه شامل حال بنده شده و در هر شرایطی چشم انتظار موفقیت من بوده و خواهد بود ان شاا....
* آیا شده که از زور بازوی خود بخواهید غیر از محیط ورزش استفاده کنید؟
می تونم بگم به هیچ عنوان- خیلی از کسانی که با من در ارتباط هستند اصولاً تا خودم اشاره نکنم اصلاً متوجه نمی شند من رزمی کار هستم. چرا که من اعتقاد دارم هرچه درخت بارش بیشتر باشد سرش رو به پایین است و درختی که بی ثمر است قد می کشد و به بالا می رود. من نماینده تمام رزمی کارها هستم و اگر رفتار درستی نداشته باشم بالاخره ورزش رزمی را زیر سؤال بردم و همیشه تأکید دارم که من و دوستان رزمی کار باید جوری رفتار کنیم که مردم از رزمی کارها ذهنیت خوب و مثبتی داشته باشند و این درسته که امثال من تمام فنون رزمی را به خوبی بلندند ولی نباید هیچ موقع جز در میدان ورزش از آن استفاده کنند.
* به نظر شما این درسته که می گن ازدواج دست و پای آدما واسه هر کاری می بنده؟
نه، شاید بتوان گفت تا حدودی اگر من ازدواج کرده بودم کمتر می تونستم به رفتن به باشگاه و انجام تمرینات ورزشی فکر کنم ولی دلیل اصلی ازدواج نکردن من این موضوع نبوده است شاید یکی از عمده دلیلی که من تا به حال نتونستم تشکیل خانواده بدم اینه که چون شیفتی هستم و حقوق چندانی ندارم و بیشتر حقوق خودم را باید خرج امور ورزشی بکنم از ازدواج ترسیده ام وگرنه من هم خیلی دوست دارم با توجه به شرایطی که در یزد تنها هستم تشکیل خانواده بدم و همدم و همدردی در شهر غریب داشته باشم.
* حرف خاصی اگه دارید در خدمتیم؟
باز هم از تمام کسانی که من را حمایت و یاری کردند تشکر می کنم. از مربی خودم آقای قادر میرشمسی که در تمرینات خیلی به من کمک کردند و تجربیات خودشون را در اختیار من گذاشتند نیز تشکر ویژه دارم.
از حمایت های شرکت فولاد آلیاژی ایران و مهندس طاهرنژاد نیز تشکر می کنم و الحق و انصاف این شرکت علاوه بر اینکه در عرصه صنعت فعال و پویا است در تمام زمینه های رفاهی، خدماتی و آموزشی به پرسنل خود بها داده و بر این اصول پای بند است و آنان را حمایت می کند.
برای من جای خوشحالی است که این شرکت این قدر به ورزش پرسنل خود اهمیت می دهد و من می توانم به جرأت بگویم که یکی از دلایل شکوفایی ورزش استان یزد حمایتهای شرکت فولاد آلیاژی ایران است چرا که از لحاظ مادی و معنوی از تیم ها حمایت کرده و باعث شده که ورزشکاران بیشتر و با انگیزه تر از قبل به ورزش خود ادامه دهند و امید داشته باشند که یک ارگانی پشت ورزشکاران بوده و از آنان حمایت می کند و جایگاه شان پیش این شرکت عزیز و محترم است.
 به جرات می توانم بگم خود من نیز یکی از دلیلی که بعد از سه سال دوباره به ورزش برگشتم همین حمایت های شرکت فولاد آلیاژی بود و این قهرمانی خود را مدیون این شرکت بزرگ و همکاران عزیزم هستم. 
درست است که من خیلی برای کسب این عنوان تلاش کردم و خیلی زحمت کشیدم ولی بدون حمایت شرکت فولاد آلیاژی این امکان برایم میسر نبود.

منبع خبر:

آدرس کارخانه : یزد؛ بلوار آزادگان، بلوار شهید دهقان منشادی، کیلومتر 24 جاده فولاد آلیاژی، شرکت فولاد آلیاژی ایران - کدپستی: 8945151694


تلفن : (035) 37 25 30 90 - 96


فکس : (035) 37 25 46 80


ایمیل : export@iasco.ir

آدرس دفتر تهران : خیابان کریم خان زند،‌خیایان قائم مقام فراهانی، خیابان مشاهیر، پلاک 51، شرکت فولاد آلیاژی ایران - کدپستی: 1589863316


تلفن : (021) 88 32 26 25 - 27


فکس : (021) 88 32 26 28


ایمیل : info@iasco.ir